Nowości w designie

FIORANESE kolekcja I VARIEGATI

W najnowszej kolekcji I VARIEGATI włoskiego producenta płytek FIORANESE znajdziemy nowe spojrzenie na tradycję. Wszystkie 6 kolorów w 6-ciu różnych rozmiarach tej kolekcji nawiązuje do materiału i barwnej historii terakoty. To właśnie kolory ziemi są najbardziej poszukiwanymi kolorami do wnętrz w tym roku.

Fioranese stworzyło kolekcję I Variegati, która oddaje hołd dla historii starożytnych materiałów. Terakota to płytki kamionkowe wykonane z drobnoziarnistej gliny, która została oczyszczona. Słowo terakota oznacza dosłownie wypaloną ziemię i ma to ścisły związek z procesem produkcji tego materiału.

Jaka jest cecha charakterystyczna tego gresu porcelanowego? Smugi.

To właśnie smugi nadają tej kolekcji niepowtarzalny i dekoracyjny charakter nawiązując do rzemieślniczej elegancji. A czy Ty widzisz w swojej przestrzeni kolekcję I VARIEGATI kolory ziemi?

Więcej inspiracji znajdziecie na naszym instagramie tutaj. A wszystkie kolory tej kolekcji możecie obejrzeć w naszym showroom’ie we Wrocławiu, adres jest tutaj.

Dzięki zróżnicowanym wymiarom płytek kolekcji I VARIEGATI czyli kolory ziemi, mamy wiele możliwości wykończenia wnętrz. Kolory ziemi dodają wnętrzu ciepłych odcieni, ale nie wprowadzają ponurej atmosfery. Dla użytkownika takiej przestrzeni to najważniejszy aspekt, ponieważ przy użyciu kilku mocniejszych dodatków można całkowicie zmienić charakter wnętrza. Jak zatem komponować kolory? Wybierając na przykład ciepło pomarańczowej terakoty i kasztanowego brązu. Stając przed wyborem kolorów do swojego wnętrza należy pamiętać, aby kierować się tym, jakie kolory lubimy i w jakich najlepiej się czujemy. Osoby, które lubią praktyczne podejście do aranżacji wnętrz z pewnością docenią fakt neutralności kolorów ziemi oraz uniwersalnością.

Szukaj #materiotekaselection na instagramie

Chcesz wiedzieć więcej skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź nas.