Płytki ceramiczne

Miedź w roli głównej. Płytka z charakterem.

APAVISA_ZINC

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że ten rok stoi pod znakiem poszukiwania kolorów ziemi, płytek ręcznie wytwarzanych, wykończenia cementu, gliny, terakoty, naturalnego lastryko i wszelakich kamieni. Pomiędzy tym wszystkim szczególną uwagę zwracają na siebie metale.

Dzisiaj przedstawiamy Wam nową kolekcję Zinc producenta Apavisa, która oparta jest na różnych naturalnych fazach utleniania miedzi. Kolekcja ma 5 kolorów, 8 rozmiarów.
Płytka tego rodzaju ożywia nowoczesne wnętrza. Idealnie komponuje się wewnątrz budynków jak i w ich zielonym otoczeniu na zewnątrz.

Zinc odzwierciedla utlenianie miedzi, która przechodzi przez różne fazy od typowego koloru miedzi do zielonej patyny. W zaciszu domowym idealnie skomponuje się z innymi surowymi, naturalnymi materiałami jak drewno, aluminium, armatura w kolorze onyx’u czy złota.

Producent zadbał również o dekoracje ścienne, które pozwolą na połączenie z płytką kamienną typu calacatta (ciepłe użylenie).

CIEKAWOSTKA:

Ze względu na odporność metalu na wodę, miedź była używana już od czasów starożytnych jako materiał pokryć dachowych. Zielony kolor starszych budynków pochodzi od zachodzącej przez długi czas reakcji, w której miedź jest utleniana najpierw do tlenku miedzi, następnie przechodzi w siarczek miedzi, by w końcu utworzyć hydroksowęglan miedzi, nazywany patyną, która jest wysoko odporna na korozję. Piorunochrony są wyrabiane z miedzi w celu skutecznego uziemiania piorunów, a sama miedź nadaje się do lutowania.

Więcej informacji na stronie producenta: https://apavisa.com/en/collections/zinc

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami: Instagram