Bez kategorii, Kamienie typu Marble

Nature Mood, czyli marmur i drewno

Kolekcja na wzór zamknięcia otaczającego nas środowiska w marmurze i drewnie. Jedna z ośmiu nowych kolekcji włoskiej fabryki płytek ceramicznych FLORIM CERAMICHE NATURE MOOD. Jak sama nazwa wskazuje, zainspirowana jest otaczającym nas środowiskiem naturalnym. Struktura, ciepła paleta kolorów oraz wysoka jakość wykonania zamknięta w płytce daje wiele możliwości. Wprowadzenie jej w stworzone przez człowieka przestrzenie dodaje naturalności, która staje się integralną częścią naszego otoczenia.

MARMUR

Tundra
Inspirowana środowiskowym systemem, w którym przeplatają się krzewy, ziemia oraz śnieg.

Mountain Peak
Wzór oraz wykorzystana ciepła paleta kolorystyczna w tej płytce odzwierciedla zróżnicowany wygląd górskich pasm w okresie letnim.

Glacier
Imitacja bieli lodowca z zaakcentowaniem jego grzbietów w różnych odcieniach szarości.

Rainforest
Tło płytki stanowi odzwierciedlenie roślinności lasów tropikalnych, a przenikające je żyłki nawiązują do kory drzew lasów deszczowych.

Riverbed
Ostatni wzór z nowej kolekcji Florim Ceramiche Nature Mood przypomina wygładzone przez wodę kamieniste dno rzeki.

Naturalne krajobrazy stanowiące inspirację do stworzenia marmurowych powierzchni wprowadzają nową perspektywę, której rezultatem jest uzyskanie eleganckich przestrzeni łącząc wnętrze z zewnętrznym środowiskiem.
Wszystkie płytki dostępne są w formatach:

60x120cm6mm, 9mmComfort, Glossy
80x180cm9mmComfort, Glossy
120x120cm6mmComfort, Glossy
120x240cm6mmComfort, Glossy
120x280cm6mmComfort, Glossy

DREWNO

Przedstawione poniżej powierzchnie Planks stanowią najbardziej połączone elementy w całej kolekcji. Sześć różnych odcieni drewna, których połączenie w zależności od powierzchni generować może różne zestawienia dające projektantom możliwości personalizacji przestrzeni.

W kolekcji Nature Mood Wood dostępnych jest kilka różnych kombinacji płytki począwszy od standardowych formatów deski, aż po jodełkę.

Hexagon stanowi połączenie trzech sześciobocznych wielokątów, z których każdy z nich składa się z dwóch różnych odcieni drewna. Dostępne są dwie różne kompozycje, pierwsza wersja łączy ze sobą ciepłe odcienie Planks 01,02,03, natomiast druga jest jej przeciwnością, składającą się z pozostałych trzech chłodniejszych odcieni płytki 04,05 i 06. Jodełka francuska na kształt klasycznych parkietów, w tym przypadku została stworzona z połączenia naprzemiennie ułożonych listew w dwóch kolorach. Zarówno w tym przypadku dostępne są dwie kompozycje, pierwsza łącząca ciepłe bursztynowe odcienie Planks 01 i 02 oraz druga wersja stanowiąca połączenie szarości Planks 05 i 06.

Stripes w formacie 40x40cm to połączenie pasków w dwóch kolorach. W tym przypadku projektant ma możliwość wyboru pomiędzy dwoma wariantami, jednym zestawiającym deski 01 i 02 lub łączącym kolor 05 i 06. Na samym końcu pozycja której nie mogło zabraknąć, czyli Chevron, dostępny we wszystkich 6 drewnopodobnych kolorach

Więcej inspiracji znajdziecie na naszym IG tutajA wszystkie kolekcje tego producenta możecie obejrzeć w naszym showroom’ie we Wrocławiu, adres jest tutaj.

Szukaj #materiotekaselection na instagramie. Jeśli chcesz dowiedzieć więcej skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź nas.