Nowości w designie

41zero42 to fabryka, która czaruje cuda.

Krótka nazwa włoskiej fabryki płytek ceramicznych o nazwie 41zero42 wzięła się z kodu pocztowego miejscowości, gdzie prowadzona jest produkcja. Każdy kto usłyszał chociaż raz tą nazwę wie, że ma do czynienia z czymś wyjątkowym. 41zero42 kolekcja PULP jest jedną z nich.

Kreatywne studio projektowe podaje, że powstali, aby wyjść za ramy zwykłego projektowania. Każdy pomysł lub projekt to kolejna możliwość, żeby przekazać treść lub historię miejsca, w którym wszystko się zaczęło. To właśnie emocje wzbudzają kreatywność w tworzeniu kolejnych kolekcji. Z pewnością doceniają to osoby, które szukają w swoich wnętrzach niepowtarzalności czy elementów rzemieślniczych, ale również te, które doceniają klasykę połączoną z barwą.

41zero42 kolekcja PULP, którą opiszemy jako pierwszą, to żywe kolory płytek marmurowych. Do jej stworzenia posłużył kamień Arabescato w pięciu chromatycznych kolorach. Odważne kolory rudego, niebieskiego, po spokojniejszy złoty, zielony i czarny. A czy Ty masz swój ulubiony?

Galeria kolorów

Bardzo ważnym aspektem jest powtarzalność wzoru na płytce. Tutaj, ta powtarzalność jest niewielka, ponieważ mamy 15 różnych wzorów płytek danego koloru. Dostępne są 4 różne formaty oraz płytka dekoracyjna 3D, która nazywa się PARALLEL. W tej ofercie mamy 3 wykończenia powierzchni: polerowany (POLISHED), matowy szczotkowany ( HONED), lekko młotkowany (RAW). Dzięki temu mamy kilka możliwości w aranżacji wymarzonego wnętrza, ponieważ w zależności od parametrów płytki mają one swoje zastosowanie na ściany i na podłogę.

Nie mogło zabraknąć też mozaiki. Każdy kolor ma swój odpowiednik w tej formie. Jeden plaster mozaiki ma wymiar 30x30cm, a pojedynczy element to 10x10cm.

Jeśli szukasz stylowego i niepowtarzalnego materiału do swojego wnętrza, to ten produkt jest dla Ciebie.

Więcej inspiracji znajdziecie na naszym IG tutajA wszystkie kolekcje tego producenta możecie obejrzeć w naszym showroom’ie we Wrocławiu, adres jest tutaj.

Szukaj #materiotekaselection na instagramie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej skorzystaj z formularza kontaktowego lub odwiedź nas.

Wykorzystane zdjęcia pochodzą ze strony producenta.